Доступність посилання

ТОП новини
21 Жовтень 2018, Київ 11:34

На парламентських виборах в Узбекистані явка висока


За даними Центральної виборчої комісії, вже на першу годину дня місцевого часу в неділю в виборах офіційно взяли участь понад 57 відсотків від більш як 17 мільйонів виборців країни.

За 150 місць у нижній Законодавчій палаті Олій Маджлісу (парламенту) змагаються чотири партії, які всі підтримують владу президента Іслама Карімова.

Всі вони представлені і в нинішньому парламенті і ніколи не критикували Карімова, який керує Узбекистаном спершу як перший секретар ЦК Компартії, а потім як президент уже понад 20 років.

У країні немає жодної зареєстрованої опозиційної партії.

Іще жодні вибори в Узбекистані не визнавалися за вільні й чесні.

Цього разу Організація з безпеки і співпраці в Європі відмовилася спостерігати за виборами, заявивши, що Ташкент не виконав жодної з її попередніх рекомендацій. Як мовиться в передвиборчому звіті ОБСЄ, «нинішній політичний спектр не пропонує виборцям справжнього вибору між політичними альтернативами» в Узбекистані.

Це також перші вибори після змін, за якими кількість депутатів у нижній палаті зросла зі 120 до 150, але водночас 15 із них не обираються на загальних виборах, а віддані новоствореному Екологічному рухові Узбекистану, який визначає своїх депутатів на з’їзді, що теж відбувається в неділю.

Офіційний Ташкент не оголошував, у чому суть такої зміни з позавиборною участю в парламенті громадської організації, що не є політичною партією.
XS
SM
MD
LG