Доступність посилання

ТОП новини
14 Грудень 2018, Київ 20:00

Хорватія йде до другого туру президентських виборів


За офіційними результатами вчорашнього голосування, жоден із кандидатів на президента Хорватії не набрав мінімально необхідних для перемоги вже в першому турі 50 відсотків плюс одного голосу.

Відтак до другого туру вийшли кандидат від опозиційної Соціал-демократичної партії Хорватії Іво Йосипович та мер столиці Загреба Милан Бандич.

Представник лівих сил, наступників хорватських комуністів югославських часів Йосипович набрав понад 32 відсотки голосів, а Бандича, який балотувався як незалежний, сам себе називає соціал-демократом, а оглядачі називають його популістом, підтримали майже 15 відсотків виборців.

Переможець другого туру замінить на посаді чинного президента Стипе Месича, який за свої два п’ятирічні терміни привів Хорватію до парламентської демократії і вступу до НАТО від авторитаризму й націоналізму попереднього президента воєнних і перших повоєнних років Франя Туджмана.

Серед основних завдань для нового лідера Хорватії називають просування до інтеграції з Європейським Союзом і ведення переговорів про вступ до ЄС, подолання економічної кризи та боротьбу з корупцією.

Recommended

XS
SM
MD
LG