Доступність посилання

ТОП новини
23 Квітень 2019, Київ 13:20

ЦВК винесла попередження Ющенкові за адмінресурс


Центральна виборча комісія на своєму засіданні в суботу винесла попередження кандидатові на Президента і нинішньому Президентові Віктору Ющенкові за використання ефірного часу державного телеканалу «УТ-1» під час його робочих поїздок Україною для передвиборчої агітації.

У ЦВК звернули увагу, що цей телеефір був призначений для висвітлення діяльності Ющенка як голови держави, але був використаний для агітації за себе і проти інших кандидатів на виборах Президента.

Крім того, в Центрвиборчкомі вирішили, що й наради Президента з представниками місцевих адміністрацій Ющенко теж використовував для ведення передвиборної агітації.

Раніше, 24 грудня, ЦВК винесла подібне попередження іншому кандидатові при владі, Прем’єр-міністрові Юлії Тимошенко.

Тоді ЦВК визнала неправомірними дії Тимошенко, коли вона під час робочої поїздки до Чернігівської області 17 грудня вела передвиборчу агітацію, і винесла їй попередження «за залучення для передвиборної агітації підлеглих, службового транспорту та інших ресурсів за місцем роботи».

Та Тимошенко відразу висловила незгоду, і вже наступного дня представники Тимошенко подали позов проти цього рішення ЦВК до Київського апеляційного адміністративного суду, а 28 грудня в Блоці Юлії Тимошенко повідомили, що цей суд задовольнив позов і скасував попередження.

Член ЦВК Михайло Охендовський заявив у п’ятницю, що це рішення суду скасувати попередження Юлії Тимошенко, на його думку, «фактично… легалізувало використання адміністративного ресурсу» на виборах Президента.

Наразі реакції з боку Віктора Ющенка на нинішнє попередження йому від ЦВК немає.
XS
SM
MD
LG