Доступність посилання

ТОП новини
20 Лютий 2019, Київ 06:50

Латвія виставила на аукціон колишній таємний об’єкт радянської армії


Латвія виставила на аукціон містечко Скрунда-1, колишній таємний об’єкт протиповітряної оборони радянської армії.

Як повідомила Радіо Свобода автор проекту Байба Бреде, стартова ціна містечка Скрунда-1, що має кодову назву «Комбінат», – лише 300 тисяч доларів. Будь-хто може придбати чотири ділянки землі площею 45 гектарів зі збереженою на них нерухомістю: 63 будівлі, готель, поліклініка, ясла і дитячий сад. А також газопровід і систему електропостачання.

Таємний об’єкт закритого типу Скрунда-1 відкрили в 1969 році. Чотири радарні антени протиповітряної оборони відстежували по 8 тисяч об’єктів за день. Після відновлення незалежності Латвії російські військові відійшли, локатор «Дар’ял» був урочисто підірваний, а оскільки вся інфраструктура містечка трималася за рахунок військової частини, до 1998 року жителі покинули містечко, і на даний момент населення Скрунди-1 складають охоронець Яніс зі своєю собакою Рексом, повідомляє кореспондент Радіо Свобода.

Аукціон із продажу об’єкту відбудеться в лютому. За даними місцевої влади колишній таємний об’єкт вже викликав інтерес і в самій Латвії, і в сусідній Росії.
XS
SM
MD
LG