Доступність посилання

ТОП новини
19 Жовтень 2018, Київ 02:09

Дев’яносто відсотків будинків міста Леоган на Гаїті зруйнував землетрус – ООН


Речник офісу ООН з координації гуманітарних справ Елізабет Бірс у Женеві у суботу заявила, що близько 90 відсотків будинків міста Леоган зруйнував 7-бальний землетрус у вівторок. Місто Леоган розташоване на захід від столиці Гаїті Порт-о-Пренс.

За оцінками Елізабет Бірс, жертвами руйнівного землетрусу стало від п’яти до десяти тисяч мешканців міста Леоган.

Напередодні ООН закликало надати Гаїті термінову допомогу на 550 мільйонів доларів.

У США президент Барак Обама, який раніше обіцяв 100 мільйонів доларів допомоги, в п’ятницю заявив, що Америка зробить «усе можливе» для порятунку людей і для допомоги Гаїті, найбіднішій країні Західної півкулі, знову стати на ноги.

До Гаїті має прибути до 10 тисяч американських військових на допомогу рятувальним зусиллям.

За даними ООН у столиці Гаїті Порт-о-Пренсі, житло втратили близько 300 тисяч осіб, а зруйнована десята частина всіх будинків міста. Гаїтянські урядовці кажуть, що заново збудувати доведеться три чверті міста, бо й із будівель, що встояли, багато все ж мають структурні пошкодження й їх доведеться зносити.

Практично виведена з ладу інфраструктура 2-мільйонного міста, зокрема, водогін та електрика. Зруйновані багато лікарень, що ускладнює надання медичної допомоги потерпілим.

За оцінками Червоного Хреста, загальна кількість жертв 7-бального землетрусу, який стався на Гаїті 12 січня, сягає 50 тисяч людей.

За даними глави уряду Гаїті Жана-Макса Бельріва, жертвами землетрусу стали не менш як 100 тисяч осіб.

Із Гаїті евакуювали перших українців – МЗС

17 громадян України евакуювали зі враженої землетрусом Гаїті до Багамських островів літаком, що привіз ісландських рятувальників, повідомила у п’ятницю прес-служба Міністерства закордонних справ.

Міністерство надіслало за це листа подяки колегам із Ісландії, мовиться в повідомленні.

А евакуйованим має далі в разі потреби допомогти посольство України у США.

МЗС заявляє, що далі тримає на контролі питання евакуації українців із зони стихійного лиха і надання їм необхідної допомоги.

Також, за повідомленням Міністерства, там у взаємодії з міжнародними партнерами продовжують опрацьовувати механізми доставки з України до Гаїті мобільного шпиталю для надання медичної допомоги потерпілим від землетрусу.

Раніше в МЗС повідомляли, що вживають заходів для розшуку трьох громадян України, які напередодні землетрусу відбули до Гаїті у службових справах і доля яких після катастрофи залишалася невідома.

Інформації про можливу загибель українців на Гаїті наразі немає.

7-бальний землетрус і ще кілька слабших вразили Гаїті в вівторок під вечір. За оцінками, кількість загиблих становить десятки чи й понад сотню тисяч.
XS
SM
MD
LG