Доступність посилання

ТОП новини
15 Грудень 2018, Київ 16:14

На Прикарпатті за останні години зросла активність виборців


На 15 годину в Івано-Франківській обасті проголосувало 38,9 відсотків виборців, повідомляє кореспондент Радіо Свобода.

Якщо на 11 годину кількість тих, хто прийшов на виборчі дільниці, була 8,4 відсотка, то значно зросла активність виборців після закінчення у храмах богослужінь.

Найактивнішими є Городенківський і Галицький райони, де проголосувало понад 45 відсотків виборців.

На Прикарпатті вдома голосують 3 відсотки виборців.

Тим часом, за даними оперативного штабу Львівської обласної адміністрації, на Львівщині станом на 15 годину проголосували більше ніж 44 % виборців. У Комітеті виборців у Львівській області назвали цифру удвічі меншу.

Кореспондент Радіо Свобода побувала на кількох виборчих дільницях Львова, на яких уже проголосувала третина виборців. Голови дільничних комісій зазначали в коментарях, що це дуже низька активність виборців у порівнянні з минулими Президентськими виборами.

Спостерігачі громадської мережі «Опора» зафіксували на дільницях, зокрема по селах, випадки відсутності або ж невдалого розміщення плакатів з інформацією про кандидатів у Президенти, у кількох селах по чотири доби поспіль не змінювали на чергуванні правоохоронців.

Найбільше непорозумінь виникає через неточні списки виборців і голосування за межами дільничної комісії. Так згідно з рішенням Київського апеляційного адміністративного суду від 17 січня, у день голосування не можна вносити зміни в реєстр виборців і голосувати поза межами дільниці без документів, які підтверджують нездатність людини самостійно прийти на дільницю. Оскільки виборчі дільниці не отримали копії рішення суду, то члени комісій проводять голосування поза межами дільниці, не вимагаючи медичних довідок. Такі дії не порушують виборчий процес, пояснили в Комітеті виборів Львівщини.

Recommended

XS
SM
MD
LG