Доступність посилання

ТОП новини
15 Грудень 2018, Київ 02:27

Україна запропонувала ЄС спецпідрозділи для супроводу суден в Аденській затоці


Міністр закордонних справ України Петро Порошенко запропонував керівництву військово-морської операції ЄС із протидії піратству «Аталанта» участь українських спецпідрозділів у супроводженні суден в районі Аденської затоки.

Як повідомили у прес-службі МЗС, про це йшлося під час зустрічі Порошенка з першим заступником командувача операції «Аталанта» контр-адміралом ВМС Іспанії Бартоломео Баузою і заступником начальника штабу операції з протидії піратству НАТО Хансом-Крістіаном Хелсетом.

Порошенко перебуває з робочим візитом у Великій Британії. Український міністр привітав зусилля командування операцій щодо забезпечення захисту цивільних суден поблизу узбережжя Сомалі. Порошенко висловив вдячність за надану допомогу з боку командування «Аталанти» під час звільнення українських моряків, які перебували на борту «Аріани».

Сторони обговорили практичні кроки, спрямовані на реалізацію положень Указу Президента України «Про участь України у військово-морській операції ЄС «Аталанта».

Керівництво операції привітало рішення України долучитися до участі в «Аталанті» і висловило сподівання на ефективну співпрацю з українськими фахівцями, які, на їхнє переконання, мають високу кваліфікацію та досвід.

Український міністр запросив групу представників командування «Аталанти» відвідати Україну для обговорення конкретних аспектів взаємодії у справі протидії морському піратству і забезпечення належного захисту українських моряків.

Recommended

XS
SM
MD
LG