Доступність посилання

ТОП новини
19 Грудень 2018, Київ 14:30

Україна і Молдова починають демаркацію кордону


Завершальний етап встановлення спiльного українсько-молдовського кордону розпочався в п’ятницю, повідомив український міністр закордонних справ Петро Порошенко.

Сьогодні відбулася врочиста церемонія встановлення першого проміжного прикордонного знака на центральній (Придністровській) ділянці українсько-молдовського кордону в районі села Велика Кісниця (Ямпільський район, Вінницька область).

У церемонії взяли участь мiнiстр закордонних справ України Петро Порошенко та вiце-прем’єр, мiнiстр закордонних справ та європейської iнтеграцiї Молдови Юрiй Лунке.

«Завершення демаркацiї i належне облаштування кордону мiж Україною та Республiкою Молдова є вагомим внеском у консолiдацiю державностi та гарантування безпеки обох країн. Це також сприятиме змiцненню регiональної безпеки шляхом усунення ризикiв i загроз вiд неконтрольованостi кордонiв», – наголошується в спільній заяві зовнішньополітичних відомств обох країн.

Глави МЗС Молдови та України заявили про готовнiсть «вирiшувати проблемнi питання двостороннiх вiдносин в iнтересах двох країн на основi загальновизнаних європейських норм i стандартiв».

Лянке i Порошенко наголосили, що початок демаркацiї центральної дiлянки українсько-молдовського кордону є також невiд’ємною складовою процесу врегулювання приднiстровської проблеми на основi збереження суверенiтету i територiальної цiлiсностi Республiки Молдова. Глави зовнiшньополiтичних вiдомств України та Молдови висловилися i за вiдновлення в максимально короткi термiни повноцiнного переговорного процесу у форматi «5+2».

У Молдови та України є низка проблем стосовно демаркацiї кордону на його приднiстровськiй дiлянцi, а також бiля Новоднiстровської ГРЕС на рiчцi Днiстер i бiля молдовського села Паланка.

Зокрема, вiдповiдно до угоди про кордон вiд 1999 року, Молдова передала Українi в користування дiлянку автомагiстралi Одеса-Ренi протяжнiстю 7,7 кілометра. Водночас в угодi зазначено, що «прилегла до дороги територiя залишається у власностi Молдови».

Проте пiсля змiни влади в Молдовi в 2009 роцi Україна почала вимагати передати їй у власнiсть прилеглу територiю площею майже в 1000 гектарiв. Офiцiйний Київ мотивував це тим, що Україна передала Молдовi у власнiсть 450 метрів територiї на Дунаї, в результатi чого Молдова отримала вихiд до моря i побудувала порт Джурджулешть.

Recommended

XS
SM
MD
LG