Доступність посилання

ТОП новини
19 Квітень 2019, Київ 22:04

Порошенко: МЗС намагається позбутися емоцій у відносинах з Росiєю


Мiнiстр закордонних справ України Петро Порошенко заявляє, що Мiнiстерство закордонних справ робить все, щоб зняти емоцiйну складову у відносниах із Росiйською Федерацiєю.

«Кiлькiсть нот i публiчних заяв, що розгойдували човен українсько-росiйських взаємин, скоротилася в рази. Причому з обох сторiн. Хоча, звiсно, змiна полiтики залежить не тiльки вiд МЗС», – сказав міністр в iнтерв’ю газетi «Коммерсантъ-Україна».

Крiм того, за словами Порошенка, українськi та росiйськi дипломати блискуче впоралися iз запобіганням конфлiктам, пов’язаним iз приїздом посла Росії в Українi Михайла Зурабова.

Також міністр вiдзначив «величезний потенціал», пов’язаний із приїздом Зурабова, i наголосив на стовiдсотковому знаннi української мови посла.

«Всi чутки про дуже жорсткi чи антиукраїнськi настрої нового посла точно не вiдповiдають дiйсностi. Я читав у ЗМI, що його заява українською мовою пiсля прибуття в Бориспiль була iз завчених фраз. Можу засвiдчити: це не так. Ми з паном Зурабовим говорили кiлька хвилин українською, i менi дуже приємно вiдзначити, що вiн продемонстрував як стовiдсоткове розумiння мови, так i бажання говорити по-українськи», – сказав Порошенко.

Щодо нещодавнього визнання Президентом України Вiктором Ющенком Української повстанської армiї борцями за незалежнiсть України, мiнiстр наголосив, що це є внутрiшньою справою України.

«Всерединi країни можуть тривати дискусiї, iснувати рiзнi думки полiтичних i громадських органiзацiй. Але думка iнших країн приймається тiльки до вiдома, не бiльше. Є величезна кiлькiсть держав у свiтi, де тi чи iншi громадськi дiячi є нацiональними символами або героями, i водночас викликають рiзке неприйняття в iнших державах. Україна в цьому не унікальна», – пiдсумував Порошенко.
XS
SM
MD
LG