Доступність посилання

ТОП новини
14 Грудень 2018, Київ 14:00

Прокуратура оскаржила рішення облради Харкова про недовіру Авакову


Заступник обласного прокурора Микола Шадура оскаржив рішення облради Харкова про висловлення недовіри голові місцевої облдержадміністрації Арсену Авакову. Як повідомляє прес-служба обласної адміністрації, в своєму протесті заступник прокурора назвав рішення депутатів незаконним і таким, що підлягає скасуванню.

Микола Шадура заявив, що згідно із законом, обласна адміністрація підзвітна облраді у виконанні обласних програм культурного, соціально-економічного розвитку та обласного бюджету, однак висловити недовіру голові області облрада може лише після його звітування та обговорення у сесійній залі. Цю норму депутати напередодні порушили.

Звинувачення біло-блакитної більшості на адресу Авакова щодо застосування ним адмінресурсу напередодні другого туру президентських виборів заступник обласного прокурора також назвав безпідставними, оскільки, за словами Миколи Шадури, матеріали про порушення виборчого законодавства до правоохоронних органів не надходили.

Таким чином, прокуратура радить облраді скасувати рішення про недовіру. Прокурорський протест, що призупинив дію ухвали облради, має бути розглянутий на сесії впродовж 10 днів.

Напередодні на позачерговій сесій депутати облради висловили недовіру голові облдержадміністрації Арсену Авакову. Вони назвали незадовільною його роботу і звинуватили у використанні адмінресурсу.

Сам Аваков на сесії присутній не був. Пізніше офіційний сайт обласної адміністрації оприлюднив текст його листа до міського голови, який напередодні під час сесії міськради також виступав з різкою критикою на адресу голови ОДА. У листі Аваков радить Михайлові Добкіну не робити емоційних та безпідставних заяв, і пропонує разом підписатися під документом про невтручання органів влади у виборний процес.

Recommended

XS
SM
MD
LG