Доступність посилання

ТОП новини
10 Грудень 2018, Київ 06:09

Уряд вважає Авакова чинним головою облдержадміністрації


Заступник голови Верховної Ради Микола Томенко назвав указ Президента України про відставку голови Харківської облдержадміністрації Арсена Авакова незбалансованим політичним рішенням. Він заявив, що уряд вважає його чинним головою облдержадміністрації до завершення усіх судових процесів.

«Такий указ виглядає як емоційне, незбалансоване, політичне рішення, ніж правова дія глави держави», – сказав Томенко.

За словами віце-спікера, цілком очевидно, що рішення такого роду повинні були прийматися за погодженням з урядом відповідними структурними підрозділами Секретаріату Президента. «Я точно знаю, що ключові працівники Секретаріату Президента не погоджували цього рішення з урядом», - сказав Томенко.

Він не виключив, що в даному випадку може йтися про фальсифікацію чи службовий підлог при підготовці цього указу. Томенко пояснив це тим, що в указі зазанчається, що Аваков звільнений за власною заявою, але її не існує і про наявність її не знає голова Харківської ОДА.

«З одного боку, зрозуміло, що голова Харьківської облдержадміністрації буде оскаржувати це рішення, з іншого боку, можна констатувати, що Президент застосував недозволений метод, який в українській практиці дуже часто використовувався», – сказав Томенко. За його словами, цей метод полягає у тому, що популярного кандидата на якусь посаду знімали в останню ніч перед виборами.

Томенко наголосив, що до завершення усіх судових процесів з цього питання уряд вважає Авакова та всю його команду легітимними, оскільки дуже важливо, щоб на Харківщині не була зірвана виборча кампанія та було забезпечено демократичне волевиявлення.

3 лютого Харківська облрада висловила недовіру голові ОДА Авакову. Питання про недовіру було внесене фракціями Партії регіонів і Комуністичної партії. За це рішення проголосували 105 депутатів з 107 присутніх. Своє рішення депутати мотивували тим, що Аваков використовує адміністративний ресурс під час виборів Президента України.

5 лютого Президент Віктор Ющенко підписав указ про відставку Авакова з посади голови Харківської облдержадміністрації. «Відповідно до частини десятої статті 118 Конституції України прийняти відставку голови Харківської обласної державної адміністрації Авакова Арсена Борисовича», – йдеться в документі.

Recommended

XS
SM
MD
LG