Доступність посилання

ТОП новини
14 Грудень 2018, Київ 09:21

Цього року весна в Україну прийде із запізненням – Кульбіда


Цього року весна в Україну прийде із запізненням – такий прогноз озвучив сьогодні директор Українського гідрометцентру Микола Кульбіда.

«До кінця місяця ми не очікуємо значних виносів теплого повітря, тому що великий сніговий покрив, на танення якого потрібна певна кількість тепла, і, зрозуміло, що високої температури за таких умов очікувати не слід. Тобто, скоріше за все, якісь весняні процеси можуть розпочатися в третій декаді лютого. Але це буде тільки початок, повільний розвиток, повільне сніготанення. А на більш активний розвиток весняних процесів слід чекати уже в березні», – сказав Кульбіда.

За його словами, зазвичай в Україні середньодобова температура стабільно не опускається нижче нульової позначки у першій-другій декаді березня.

«Але в цьому році цей процес буде дещо повільнішими, тому ми думаємо, що весна прийде з деяким запізненням, але невеликим запізненням на територію України», – сказав керівник Гідрометцентру.

Крім того, Кульбіда повідомив, що в найближчі два дні морози в Україні дещо посиляться і становитимуть вночі переважно 7-12 градусів, в західних, центральних та північних навіть до 15 градусів нижче нуля, на півдні та південному сході – близько нуля.

Така погода збережеться до 18 лютого, після цього очікується поступове підвищення температури до 0-5 градусів тепла. У Криму очікують до 12-15 градусів тепла. А з 21 по 24 лютого синоптики знову прогнозують зниження температури до нуля.

Recommended

XS
SM
MD
LG