Доступність посилання

ТОП новини
20 Листопад 2018, Київ 15:27

Мусіяка: Ющенко так і не став Президентом усієї України


Вікторові Ющенку так і не вдалося стати Президентом для всіх громадян України. Про це в ефірі Радіо Свобода заявив Віктор Мусіяка, професор, один з авторів Конституції України.

«Говорячи про «мою націю» Ющенко фактично виходив із визначення преамбули Конституції – не народ України, а український народ, що це політична нація… Він мав почати з того, щоб згуртувати цю політичну націю, весь цей народ, який живе на цій території – близько ста національностей. Треба було підняти усвідомлення ідентичності українського народу політичної нації і на цій базі піднімати ідентичність українців як корінної нації», – заявив Мусіяка.

Іншою проблемою Ющенка він назвав команду Президента. «У нього команда розмита, неєдина, не сформована відповідно до цілей, заявлених на Майдані. І, я так думаю, що він сам не тримав команду в тому напрямку, який визначив», – заявив Мусіяка.

Крім того, за його словами, Ющенко «від самого початку дуже вільно» ставився до дотримання Конституції.

«Якщо він вважає, що в даній ситуації йому вигідно, він може слідувати Конституції, а там, де невигідно – він може взагалі ігнорувати. І наслідком цього є те, що він створив реальні підвалини для розвалу всієї правової системи і, звичайно, системи основ влади. Верховна Рада у своїй діяльності набула такого характеру, який відображає і ставлення Віктора Андрійовича до Конституції», – сказав один із авторів чинної Конституції.

Віктор Мусіяка вважає, що «з 2006 року в Україні викривлена демократія. Це не демократія в тому сенсі, як ми її маємо розуміти, що це влада народу. Адже народ до сьогодні не має закону про референдум, де його воля виражається безпосередньо, а не через опосередковану демократію – через вибори», – сказав професор Мусіяка.
XS
SM
MD
LG