Доступність посилання

ТОП новини
17 Грудень 2018, Київ 04:27

Парламент ухвалив закон про підтримку національного кінематографа


Верховна Рада України ухвалила змiни до закону «Про кінематографію» та iнших законiв щодо державної пiдтримки виробництва нацiональних фiльмiв. За закон сьогодні проголосував 351 народний депутат iз 427 зареєстрованих у залi.

За документом, для фінансової підтримки національного кінематографа Кабінет Міністрів створює спеціальний рахунок, на який перераховується збір на розвиток національної кінематографії, що є джерелом формування спецфонду державного бюджету для фінансування виробництва національних фільмів.

Також на цей рахунок перераховуються видатки і субсидії загального і спеціального фонду держбюджету на державні програми розвитку кінематографії.

Для управління зазначеним рахунком Кабмін створює Раду управління коштами спеціального рахунку фінансової підтримки національної кінематографії.

До складу ради входять 20 осіб, 10 з яких призначаються урядом, ще 10 – делегуються від Національних спілок кінематографістів, письменників, художників, композиторів, театральних діячів.

Рада, зокрема, буде ухвалювати рішення щодо фінансування виробництва, поширення, демонстрації національних фільмів, причому розмір підтримки на один фільм чи хвилину екранного часу не може перевищувати вартість 70% виробництва фільмів, за винятком документальних, просвітницьких, анімаційних і дитячих, які з урахуванням художнього й культурного значення можуть фінансуватися на 100%.

Recommended

XS
SM
MD
LG