Доступність посилання

ТОП новини
15 Жовтень 2018, Київ 20:24

Фактичний керівник Абхазії відкидає повернення грузинських біженців


Серґей Баґапш заявив під час перебування в столиці Росії Москві в четвер, що його влада не допустить повернення до Абхазії приблизно 200 тисяч її колишніх мешканців-грузинів, що їх абхазькі сепаратисти змусили залишити свої домівки.

За словами фактичного президента самопроголошеної республіки, такий крок дестабілізував би ситуацію. Міжнародна спільнота, заявив він, мала б не допомагати президентові Грузії Міхеїлові Саакашвілі «озброюватися», а натомість надати гроші на постійне облаштування грузинських біженців із Абхазії у власне Грузії.

Баґапш також заявив, що Абхазія може піти на переговори з Грузією лише в тому разі, якщо Тбілісі визнає «незалежність» Сухумі.

«Із нинішнім керівництвом Грузії – і парламентським, і виконавчою владою, і з президентом Грузії – жодних зв’язків і контактів не буде», – додав він.

За оцінками, після війни 1992–93 років, у результаті якої Абхазія вийшла з-під контролю Тбілісі, з цього грузинського регіону були змушені втекти близько 250 тисяч грузинів, які перед війною були найчисленнішим народом в Абхазії. Приблизно 50 тисяч із них відтоді повернулися до самопроголошеної республіки.

Recommended

XS
SM
MD
LG