Доступність посилання

ТОП новини
23 Квітень 2019, Київ 13:30

Парламент вiдмовився надати лiкарям i вчителям статус держслужбовцiв


Верховна Рада України вiдмовилася пiдтримати в першому читаннi два законопроекти про надання статусу державного службовця медичним, педагогiчним i науково-педагогiчним працiвникам.

Документи на розгляд парламенту запропонували спікер Володимир Литвин і депутат БЮТ Вiктор Швець.

Народні депутати України направили обидва законопроекти на повторне перше читання.

Обговорення цих документів вiдбувалося в парламентi майже пiвтори години.

Зокрема, депутати вiд Партiї регiонiв не голосували за жоден iз цих проектiв, обґрунтовуючи це необхiднiстю детального вивчення питання. Заступник мiнiстра фiнансiв Володимир Матвiйчук погодився з ними в цьому.

«За визначенням закону про державну службу, державнi службовцi – це особи, якi здiйснюють органiзацiйно-розпорядчi функцiї та консультативно-дорадчi функцiї. Що органiзацiйно-розпорядчого робить, наприклад, хiрург?», – наголосив вiн.

Крiм того, Матвiйчук заявив, що на реалiзацiю законопроекту Литвина необхiдно видiляти з державного бюджету 22 мільярди гривень на рiк, на реалiзацiю законопроекту Швеця – 5 мільярдів гривень на рiк.

При цьому заступник мiнiстра фiнансiв додав, що джерел фiнансування для реалiзацiї цих законопроектiв анi цього року, анi наступного не буде.

У відповідь спікер заявив, що представник уряду «повинен був виступити із цією заявою в передвиборчій кампанії, коли з боку уряду і з боку опозиції офіційно прозвучало, що вони будуть вимагати надання статусу державного службовця медичним, педагогічним і науково-педагогічним працівникам».

За словами Литвина, саме тоді необхідно було називати ті цифри, які заступник міністра фінансів називав сьогодні.
XS
SM
MD
LG