Доступність посилання

ТОП новини
11 Грудень 2018, Київ 23:00

Суд скоротив термiн ув’язнення екс-спiввласнику ТЦ «Бiлий лебiдь»


Верховний Суд України скоротив термiн ув’язнення колишньому спiввласнику торговельного центру «Бiлий лебiдь», керiвнику фонду «Антикорупцiя» Борисові Пенчуку із шести до чотирьох рокiв, скасувавши обвинувачення в здирництвi.

Таке рiшення суд ухвалив на засiданнi у вівторок.

Як повiдомили в прес-службi Верховного Суду, обвинувачення на адресу Пенчука за надання завiдомо хибних свiдчень суд залишив чинним.

У 2005 році Пенчук, колишній співвласник великого донецького торговельного центру «Білий лебідь», звинуватив регіонала Бориса Колеснікова, тодішнього голову Донецької облради, у вимаганні акцій «Білого лебедя».

Через це проти Колесникова порушили кримінальну справу. Його затримали і він чотири місяці провів у СІЗО. Згодом Колесникова звільнили з-під варти, а кримінальну справу щодо нього закрили «у зв’язку з відсутністю складу злочину».

Пізніше, в квітні 2008 року, сам Пенчук потрапив під слідство – «за надання неправдивих свідчень».

2 березня цього року Ворошиловський районний суд Донецька засудив його до 8 років тюрми за двома статтями Кримінального кодексу України: «здирництво» і «свідомо брехливе повідомлення про скоєння злочину».

А пізніше Апеляцiйний суд Донецької областi скоротив термiн ув’язнення Пенчука до шести рокiв iз конфiскацiєю особистого майна.

Recommended

XS
SM
MD
LG