Доступність посилання

ТОП новини
11 Грудень 2018, Київ 08:32

ЄС не зможе обійти візами Україну – експерт


Євросоюзу доведеться запровадити безвізовий режим з Україною, заявив в ефірі Радіо Свобода Євген Камінський, завідувач відділу Інституту світової економіки і міжнародних відносин НАН України.

«Я думаю, що з візами буде простіше, якщо ми станемо на шлях реформ, обіцяних сьогодні в [інавгураційній] промові. Європа пообіцяла безвізовий режим Російській Федерації, не зовсім демократичній, а якщо демократичній, то в дуже своєрідний спосіб, і якщо цього не буде зроблено щодо реально демократичної України, то це було б дивно. Ви знаєте, як вони оцінили наші вибори – як зразкові…», – сказав експерт.

Водночас Камінський не погодився з тезою Віктора Януковича, яку той повторив сьогодні в своїй інавгураційній промові, про те, що Україна є мостом між Заходом та Росією.

«Чому Україна міст? Якщо ми міст, то ми вже не європейська держава і не євразійська, а яка? Чому ми стаємо мостом, будучи в центрі Європи… Яким чином Віктор Федорович буде дружити з Росією, з Європейським Союзом і зі США в той час, як очевидно, що російська стратегія спрямована на те, щоб внести розкол у євроатлантичну спільноту?.. Україна не може бути мостом, бо Україна є суто європейською державою», – сказав Камінський.

За його словами, зараз не можна виходити з того, що сьогодні Європа і США є такими ж, як кілька років тому, і що вони будуть такими ж через два-три роки. «Коли вивчаєш реальну ситуацію, то стає чітко зрозуміло, що Європа дуже швидкими темпами змінюється, а США, на мій погляд, стоять перед суттєвими змінами. Тому що в Сполучених Штатах Америки серйозно наростає проблема зміни того курсу, на який стала адміністрація Барака Обами», – сказав завідувач відділу Інституту світової економіки і міжнародних відносин НАН України.

Recommended

XS
SM
MD
LG