Доступність посилання

ТОП новини
19 Грудень 2018, Київ 08:00

У Чилі від землетрусу сотні загиблих і мільйони потерпілих


Близько 2 мільйонів чилійців потерпіли, за оцінками, внаслідок потужного суботнього землетрусу, заявила в суботу ввечері президент Чилі.

Мішель Бачелет оголосила в центральній частині країни, найбільше враженій землетрусом потужністю у 8,8 бала, «стан катастрофи».

За даними урядовців, рятувальники виявили вже понад 300 загиблих від землетрусу, що стався в суботу вранці приблизно за 300 кілометрів від столиці Чилі Сантьяго й епіцентр якого був за 100 кілометрів від другого міста країни Консепсьон.

Повний обсяг руйнувань іще не з’ясований. За оцінками, можуть бути зруйновані чи пошкоджені півтора мільйона будинків. Значної шкоди завдано транспортній інфраструктурі Чилі: поруйновані мости, дороги вкриті тріщинами.

Землетрус викликав цунамі, що рушила через весь Тихий океан аж до Японії й берегів Росії. За повідомленнями, на тих узбережжях, до яких цунамі вже дійшла, хвиля була невисока й не завдала помітних руйнувань. Але населення островів чи прибережних територій, що лежали на шляху цунамі, евакуйовували в вищі місця.

Сполучені Штати і Європейський Союз уже виступили з пропозиціями про допомогу, але президент Чилі заявила, що тим часом допомога інших країн іще не потрібна.

Recommended

XS
SM
MD
LG