Доступність посилання

ТОП новини
16 Грудень 2018, Київ 15:05

Жертв суботнього землетрусу і цунамі в Чилі вже понад 700, армія боротиметься з мародерами


Кількість загиблих унаслідок потужного суботнього землетрусу в Чилі зросла до 708 і може далі зростати, заявила в неділю президент Чилі Мішель Бачелет у телевиступі.

Далі зростає також кількість зниклих безвісти.

Принаймні 350 людей, як стало відомо, загинули в рибальському портовому місті Констітусьон і сусідніх місцевостях унаслідок землетрусу, а потім і цунамі, яка виникла внаслідок цього.

У місті Консепсьон, другому за населенням у країні, яке теж опинилося в зоні землетрусу, як вважають, близько 60 людей перебувають під руїнами 15-поверхового житлового будинку, який завалився набік.

Влада оголосила комендантський час у Консепсьоні і ще в одній місцевості, де спалахнуло мародерство. Контроль за безпекою там, за президентським указом, здійснюватиме армія.

За словами президента, влада надає харчову й медичну допомогу приблизно 2 мільйонам людей, які потерпіли від природної катастрофи. Раніше в ураженій частині Чилі влада оголосила «стан катастрофи».

Мішель Бачелет також заявила, що Чилі готова прийняти частину численних пропозицій про допомогу від інших країн. Зокрема, сказала вона, Чилі потребує польових шпиталів, тимчасових мостів, станцій очищення води, а також експертів із оцінки завданої шкоди й рятувальників. За кілька годин до цього вона заявляла, що допомога, можливо, не буде потрібна.

Землетрус потужністю в 8,8 бала, один із найсильніших у світі, зруйнував чи серйозно пошкодив сотні тисяч будівель, мости й дороги в центральній частині Чилі, завдавши тяжкого удару одній із найстабільніших економік Латинської Америки.

Recommended

XS
SM
MD
LG