Доступність посилання

ТОП новини
18 Грудень 2018, Київ 17:03

Туреччина відкликає посла зі США через резолюцію про геноцид вірмен


Туреччина оголосила, що негайно відкликає свого посла в Вашингтоні «для консультацій» після того, як конгресовий комітет підтримав проект резолюції про визнання масових убивств вірмен у часи Першої Світової війни в тодішній турецькій державі, Оттоманській імперії, за «геноцид».

У заяві, яка була оприлюднена в Анкарі через лічені хвилини після оголошення в Вашингтоні про результати голосування, уряд Туреччини «засудив» таку резолюцію, яка, за словами заяви, «звинувачує турецьку націю в злочині, якого вона не чинила».

Прем’єр-міністр Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган у цій заяві також висловив серйозне занепокоєння, що така резолюція пошкодить і відносинам Анкари й Вашингтона, і зусиллям, спрямованим на нормалізацію відносин Туреччини з Вірменією.

Перед цим комітет із закордонних справ Палати представників Конгресу США з мінімальною перевагою схвалив проект резолюції, яка має проголосити ті події за «геноцид».

Попри те, що адміністрація президента Барака Обами закликала відхилити цю резолюцію, і попри попередні протести Туреччини за схвалення проголосували 23 члени комітету, тоді як проти були 22.

Таким чином, цей текст має піти на розгляд усієї Палати представників. Коли саме міг би відбутися цей розгляд, іще не відомо. Спікером Палати представників, від якої залежить ця можливість, є близький союзник президента Нансі Пелосі. Перспективи схвалення резолюції в цій палаті вважають непевними.

Документ, який і в разі ухвалення не матиме прямих юридичних наслідків і залишиться політичною декларацією, має закликати Обаму забезпечити, щоб американські державні діячі офіційно називали згадані події саме геноцидом.

Туреччина категорично відкидає таке трактування тих подій і говорить лише про трагедію громадянської війни.

Відкликання посла для консультацій є однією з форм серйозного дипломатичного протесту.

Recommended

XS
SM
MD
LG