Доступність посилання

ТОП новини
18 Грудень 2018, Київ 21:03

Парламент знову переніс введення в дію антикорупційних законів


Верховна Рада перенесла набуття чинності пакетом антикорупційних законів з 1 квітня 2010 року на 1 січня 2011 року. За ухвалення відповідного законопроекту в цілому проголосували 236 депутатів при мінімально необхідних 226.

Таким чином, Верховна Рада перенесла терміни набуття чинності законами «Про основи запобігання й протидії корупції», «Про відповідальність юридичних осіб за здійснення корупційних правопорушень» і «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відповідальності за корупційні правопорушення», ухваленими 11 червня 2009 року.

Перед ухваленням цього рішення заступник голови парламенту Микола Томенко нагадав народним депутатам, що дата введення в дію цих законів вже один раз переносилася, і тоді народні депутати запевняли, що наступного разу закони щодо відповідальності «всіх державних службовців – від Президента до народних депутатів України» за корупційні дії набудуть чинності.

За перенесення набуття чинності антикорупційними законами виступала фракція Партії регіонів. Перший заступник голови Верховної Ради Олександр Лавринович заявив, що відтермінування дії цих законів необхідне, оскільки вони містять норми, які «спрямовані проти більшості громадян України». За його словами, даними законами, по суті, було «відкрито фронт боротьби з усіма працівниками освітньої сфери, медицини, з усіма сумісниками, які працюють в приватному підприємництві».

23 грудня 2009 року Верховна Рада перенесла набуття чинності пакетом антикорупційних законів, що мало відбутися 1 січня 2010 року, на 1 квітня 2010 року.

Recommended

XS
SM
MD
LG