Доступність посилання

ТОП новини
10 Грудень 2018, Київ 10:24

Білорус: парламент повернувся до політичної корупції


Норма Конституції про необхідність формування коаліції парламентськими фракціями була викликана потребою протидіяти політичній корупції. Як заявив в ефірі Радіо Свобода голова парламентського комітету з питань закордонних справ Олег Білорус, це є «єдиним запобіжником» проти політичної корупції.

«Повну політичну відповідальність несуть фракції, тому що в нас діє партійно-пропорційна система. Партія формує фракцію і фракція несе відповідальність перед народом. Якщо дозволити формувати коаліцію з депутатів, а не з фракцій, або в цей комічний спосіб – частина фракціями, частина депутатськими «тушками» – то це хаос. І тоді жодного порядку, жодного народовладдя бути не може. Знову піде скототоргівля, работоргівля в парламенті, як вона була в 2007 році, коли «регіони» купували поголовно народних депутатів, кого за три мільйони, кого за п’ять мільйонів, а деяким пропонували 30 мільйонів», – сказав Білорус.

Голова парламентського комітету з питань закордонних справ також висловив переконання, що Конституційний Суд визнає формування коаліції з фракцій і окремих депутатів, а відповідно і формування нового уряду неконституційним.

Сьогодні фракції Партії регіонів, Комуністичної партії, блоку Литвина та окремі депутати створили коаліцію у Верховній Раді в складі 235 парламентарів. Після цього Верховна Рада затвердила склад Кабінету Міністрів на чолі з Миколою Азаровим.

9 березня 68 депутатів від Партії регіонів звернулися до КСУ з проханням дати офіційне тлумачення порядку формування парламентської коаліції й статусу позафракційних депутатів.

У 2008 році Конституційний Суд вже пояснював, що парламентську коаліцію можуть формувати лише фракції.

Recommended

XS
SM
MD
LG