Доступність посилання

ТОП новини
16 Жовтень 2018, Київ 02:05

У Сербії затримали групу звинувачених у воєнних злочинах у Косові


Прокуратура у справах воєнних злочинів Сербії повідомила, що поліція країни затримала 9 осіб, звинувачених в убивстві близько 200 косовських албанців у час косовської війни в 1999 році.

Як сказав у суботу заступник прокурора у справах воєнних злочинів Бруно Векарич, іще двоє при затриманні втекли і зараз перебувають у розшуку.

Ідеться про членів воєнізованої групи «Шакали», а також бійців так званої територіальної оборони і резервістів поліції. Загалом до справи про вбивство мирних мешканців села Чушка на заході Косова, а також інші вбивства, насильства, грабунки тощо вважають причетними 26 осіб. Їхньою метою було особисте збагачення шляхом грабіжництва, а також залякування місцевого албанського населення, щоб змусити його виїхати з Косова.

Більшість їх, за словами Векарича, нині живе поза межами Сербії, в сусідніх країнах і на Заході, але місця їхнього перебування відомі, і нині відбуваються контакти з правоохоронними органами тих країн, щоб виконати видані ордери на їхній арешт.

Сербія, яка офіційно подала заявку на вступ до Євросоюзу, намагається тепер розібратися з воєнними злочинами її громадян.

Recommended

XS
SM
MD
LG