Доступність посилання

ТОП новини
25 Вересень 2018, Київ 14:33

Держфінмоніторинг заперечує внесення України до «чорного списку» FATF


Державний комітет фінансового моніторингу заперечує повідомлення про внесення України до так званого «чорного списку» Міжнародної організації з розробки фінансових заходів боротьби з відмиванням грошей, отриманих злочинним шляхом (FATF). Як мовиться в повідомленні Держфінмоніторингу, FATF розділяє всі національні системи протидії легалізації доходів, отриманих злочинним шляхом, на умовні чотири групи.

До першої групи належать країни, національні системи яких повністю відповідають вимогам FATF; при цьому Україна входила в цю групу до 2007 року. До другої групи належать країни, в яких існують недоліки законодавчого характеру (Україна, Азербайджан, Антігуа й Барбуда, Болівія, Греція, Індонезія, Ємен, Катар, Кенія, Марокко, М’янма, Непал, Нігерія, Парагвай, Сирія, Таїланд, Туреччина, Тринідад і Тобаго, Шрі-Ланка).

При цьому Україна перебуває в другій групі ще з 2007 року і ніяких змін останнім часом щодо цього не відбувалося, заявляють у Держфінмоніторингу.

До третьої групи належать країни, які мають стратегічні недоліки національної системи боротьби з відмиванням «брудних» грошей (Ангола, Північна Корея, Пакистан, Сан-Томе й Принсіпі, Туркменістан, Еквадор, Ефіопія). До четвертої групи належать країни, що перебувають під особливим режимом санкцій (Іран).

Держфінмоніторинг наголошує, що перебування в другій групі не означає запровадження санкцій щодо України або перебування країни в так званому «чорному списку».

Водночас для того, щоб Україна повернулася в першу групу країн, як заявляє Держфінмоніторинг, необхідно якнайшвидше ухвалити законопроект «Про внесення змін у закон «Про запобігання й протидію легалізації доходів, отриманих злочинним шляхом».

Раніше сьогодні деякі ЗМІ повідомили, що Україна потрапила до «чорного списку» FATF.

Recommended

XS
SM
MD
LG