Доступність посилання

ТОП новини
17 Грудень 2018, Київ 10:29

Сербія не візьме участі в регіональній конференції через представництво Косова


Президент Сербії Борис Тадич не приїде на саміт країн ЄС і балканських країн, що має відбутися цими вихідними в Словенії, через те, що Косово буде представлене на ньому як самостійна держава, повідомила в п’ятницю його канцелярія.

Як мовиться в повідомленні, «на жаль», організатори заходу не дослухалися до попередження Сербії, що вона візьме участь у саміті лише в тому разі, якщо Косово буде представлене косовською місією ООН, а не власною владою, і це не дає змоги президентові країни взяти участь у конференції.

Сербія, за Конституцією якої Косово і Метохія далі є автономним краєм у її складі, не визнає одностороннього проголошення державної незалежності Республіки Косово, яке вчинило в лютому 2008 року керівництво тимчасового самоврядування косовської албанської більшості.

Водночас 65 зі 192 країн світу – членів ООН уже визнали Косово за незалежну від Сербії державу.

При цьому досі чинною залишається резолюція Ради безпеки ООН ч. 1244 від 1999 року, що підтверджує «відданість усіх країн-членів (ООН) суверенітетові й територіальній цілісності» тодішньої Союзної Республіки Югославії, правонаступницею якої є нині Республіка Сербія.

Ця ж сама резолюція передала Косово під керівництво тимчасової адміністрації Місії ООН у Косові (UNMIK), і саме цю косовську владу ООН, яка нині фактично існує переважно на папері, й визнає Сербія.

Нині Міжнародний суд, найвищий судовий орган ООН, розглядає справу про винесення «консультативного висновку» про те, чи відповідало міжнародному праву одностороннє проголошення незалежності тимчасовими органами самоврядування Косова.

На цей висновок, який, на відміну від присудів Суду, не буде обов’язковий до виконання, чекають десь протягом цього року.

Recommended

XS
SM
MD
LG