Доступність посилання

ТОП новини
15 Грудень 2018, Київ 06:52

Прем’єри Македонії і Греції обговорять суперечку навколо назви


Прем’єр-міністри Македоні і Греції мають зустрітися наступного тижня в Брюсселі на переговори, що матимуть на меті пошук виходу з уже 19-річної суперечки навколо назви Македонії, повідомили в п’ятницю в канцелярії голови македонського уряду Николи Ґруєвського.

Зустріч має відбутися в кулуарах саміту ЄС у Брюсселі 25 березня, мовиться в повідомленні.

Після розпаду старої Югославії і появи самостійної держави, Республіки Македонії, на місці колишньої югославської союзної республіки Греція, яка межує з Македонією на півдні, виступила проти цієї назви, яку також має північний історичний регіон самої Греції. Відтак до ООН цю країну прийняли 1993 року під тимчасовою назвою «Колишня югославська республіка Македонія», а в 2008 році Греція заблокувала її вступ до НАТО й, як очікують, може заблокувати й майбутній вступ до ЄС.

Афіни вимагають, щоб ця країна змінила свою назву, хоча б додавши до слова «Македонія» означення «Верхня», «Північна» чи «Нова». В офіційному Скоп’є досі відкидали ці вимоги.

Свого часу Греція вже домоглася від Македонії зміни державного прапора, який спершу повторював символ, що його пов’язують із історичною Македонією часів Олександра Великого.

На спадщину тієї давньої Македонії претендують обидві сучасні держави, але Греція заявляє, що тільки вона має на неї право.

Recommended

XS
SM
MD
LG