Доступність посилання

ТОП новини
20 Жовтень 2018, Київ 17:35

Конституційний Суд оцінить законність коаліції ще до візиту Януковича до США – газета


Конституційний Суд України оцінить на відповідність Основному Законові створення нової парламентської коаліції не тільки з фракцій, а й із окремих депутатів до 11 квітня – дати можливої поїздки Президента Віктора Януковича до США, пише тижневик «Дзеркало тижня» в своєму суботньому числі, посилаючись на своє «джерело».

При цьому Суд працюватиме в прискореному порядку.

Газета вважає, що такі заходи викликані «пильною увагою», яку виявляє керівництво США до долі суперечливого закону про зміни до регламенту Верховної Ради, що став основою для формування нової парламентської коаліції.

При цьому тижневик посилається на згадку про це питання в нещодавньому виступі одного з представників Державного департаменту США.

Заступник помічника держсекретаря з європейських і євразійських питань Данієл Рассел у своєму виступі 16 березня на слуханні в Комісії з безпеки і співпраці в Європі (Гельсінській комісії) США висловив задоволення, що «Партія регіонів сама виявила ініціативу звернутися до Конституційного Суду з проханням переглянути цей закон і пообіцяла виконати рішення Суду».

«Якщо Суд ухвалить рішення не на користь нової процедури (формування коаліції), ми очікуємо, що Партія регіонів створюватиме нову коаліцію, яка відповідала б рішенню Суду, або ініціюватиме дострокові вибори».

Тим часом тижневик далі пише, що перед можливою зустріччю з американським колегою Янукович хоче отримати від Конституційного Суду докази легітимності «створеної з допомогою «тушок» коаліції і затвердженого нею уряду».

Газета також вважає, що в Партії регіонів «ситі по горло забаганками комуністів» і не проти «змінити співрозмовника». Якщо ж новий порядок формування коаліції буде визнано конституційним, це, «по-перше, полегшить Партії регіонів заміну комуністів на депутатів із НУНС і БЮТ, а по-друге, підретушує в очах західних партнерів імідж партії, попсутий, окрім іншого, ще й співпрацею з одіозною політичною силою», пише тижневик.

Нинішня урядова коаліція в Україні створена з фракцій Партії регіонів, Блоку Литвина, Комуністичної партії, а також із окремих депутатів, членів фракцій НУНС і БЮТ та позафракційних.

Така норма про коаліцію як об’єднання і депутатських фракцій, і окремих депутатів запроваджена законом, який на початку березня вніс зміни до регламенту Верховної Ради. Водночас Конституція не передбачає такої можливості. А Конституційний Суд 2008 року вже вирішив, що до складу коаліції можуть входити тільки депутати, які є членами коаліційних фракцій.
XS
SM
MD
LG