Доступність посилання

ТОП новини
12 Грудень 2018, Київ 02:51

У Дніпропетровську відкрили виставку унікальних церковних старожитностей


Сьогодні у Дніпропетровському національному історичному музеї імені Дмитра Яворницького розпочала роботу виставка унікальних старовинних речей «Церковне мистецтво в тканині».

В експозиції – предмети церковної старовини, виготовлені з текстилю: плащаниці, покрівці, підвіски до ікон, антимінси, сударії, одяг священиків ХVII – початку ХХ століть.

Музей представив увазі відвідувачів одну з найзначніших і найцінніших своїх колекцій, яка дає уявлення про церковні традиції краю.

Історія цього зібрання бере початок із 1905 року, коли при обласному музеї заснували відділення церковних старожитностей. Зусиллями академіка Дмитра Яворницького і його колег була зібрана значна колекція церковних предметів, зокрема, тканин, із храмів міста та колишніх козацьких церков.

Наразі колекція церковних тканин музею складає близько 550 одиниць. На виставці представили близько половини з них, майже всі експонати виставляють уперше.

Відвідувачі виставки також зможуть дізнатись про призначення того чи іншого сакрального предмета, символіку зображень, помилуватись справжніми витворами мистецтва. Усі експонати зроблені з тканин вітчизняного та імпортного виробництва – оксамиту, атласу, пишно оздоблені вишивкою, золотом, сріблом та бісером.

Recommended

XS
SM
MD
LG