Доступність посилання

ТОП новини
26 Вересень 2018, Київ 01:59

Тимошенко заявляє про спроби підкупу суддів КСУ


Оточення Президента вимагає вiд Конституцiйного Суду ухвалити рiшення про легiтимнiсть створення нової коалiцiї у парламенті та формування уряду до вiзиту глави держави до США, стверджує екс-прем’єр, лiдер БЮТ Юлiя Тимошенко.

«Перед поїздкою до США перед Конституцiйним Судом люди Януковича поставили жорстку вимогу – до 11 квiтня має бути ухвалено рiшення, що коалiцiя i уряд є легітимними», – сказала вона.

За словами Тимошенко, суддiв КС «по одному викликають до представникiв Януковича» i там вони отримують пропозицiї або визнати коалiцiю i уряд легiтимними, або написати заяву про звiльнення за власним бажанням, «отримавши непогану пенсiю i не такi значимi посади».

«За рiшення, яке необхiдно винести, i освятити цю коалiцiю i уряд, пропонується по одному мiльйону доларiв», – заявила Ю.Тимошенко, додавши, що має цю iнформацiю «безпосередньо з КСУ».

Лiдер БЮТ також стверджує, що суддям погрожують порушенням кримiнальних справ або ж звiльненням Верховною Радою за порушення присяги. За словами Тимошенко, БЮТ має намiр дiяти «всiма можливими парламентськими методами» для недопущення таких звiльнень.

При цьому лідер БЮТ повiдомила, що її політична сила наполягає на об’єднаннi в одне провадження подань до КСУ від Партiї регiонiв, БЮТ і НУНС з приводу законностi внесення змiн до Регламенту, що дають змогу створювати коалiцiю на пiдставi iндивiдуального членства депутатiв.

9 березня Верховна Рада визначила у своєму Регламенті, що коаліція – це об’єднання депутатських фракцій та окремих депутатів. Того ж дня 68 депутатів від Партії регіонів подали до Конституційного Суду подання, в якому попросили дати офіційне тлумачення порядку формування парламентської коаліції і статусу позафракційних депутатів. Крім того, зі схожими поданнями до КСУ звернулися і бютівці, а також депутат від НУНС Арсеній Яценюк.

Recommended

XS
SM
MD
LG