Доступність посилання

ТОП новини
24 Вересень 2018, Київ 17:00

У НУНС вимагають від влади не допустити ліквідації Інституту національної пам’яті


Лiдер депутатської групи «За Україну», депутат від НУНС В’ячеслав Кириленко вимагає вiд влади припинити гонiння Українського iнституту нацiональної пам’ятi.

«Депутатська група «За Україну» вимагає вiд Президента, вiд керiвника уряду… недопущення лiквiдацiї Українського iнституту нацiональної пам’ятi та повiдомляє, що ми боротимемося за нашу мову, нашу культуру i нашу нацiональну пам’ять усiма конституцiйними методами», – сказав Кириленко, виступаючи на ранковому пленарному засiданнi Верховної Ради в середу.

Депутат повідомив, що віце-прем’єр Володимир Семиноженко доручив розглянути можливість передачі Українського інституту національної пам’яті, який на сьогодні є центральним органом виконавчої влади зі спеціальним статусом, у відання Державного комітету архівів, який очолює комуністка Ольга Гінзбург. За даними Кириленка, керівником інституту замість Ігоря Юхновського планують призначити проректора Академії управління МВС Анатолія Чайковського, «погляди якого на українську історію радо поширювала і поширює газета «Комуніст».

«Влада оголосила повномасштабний наступ на українську національну пам’ять, українську мову, українську історію, а всі розмови про єдність і стабільність, з якими нова влада йшла на вибори, поховано», – сказав Кириленко.

Вчора в ефірі Радіо Свобода заступник голови Інституту національної пам’яті Владислав Верстюк припустив, що влада «розмірковує з приводу того, що робити з Українським інститутом національної пам’яті». «Я не певний, що цей інститут збережеться», – сказав Верстюк.

Український інститут національної пам’яті створили 31 травня 2006 року як центральний орган виконавчої влади із спеціальним статусом. Основними завданнями Інституту задекларовані: посилення уваги суспільства до історії України, забезпечення всебічного вивчення етапів боротьби за відновлення державності України у XX столітті та здійснення заходів з увічнення пам’яті учасників національно-визвольної боротьби, жертв голодоморів та політичних репресій.

Recommended

XS
SM
MD
LG