Доступність посилання

ТОП новини
12 Грудень 2018, Київ 23:11

Єврокомісія представила Європейську громадську ініціативу


Європейська комісія представила свої пропозиції щодо Європейської громадської ініціативи «European Citizens' Initiative» – нового механізму участі громадянського суспільства в ухваленні рішень, який має розширити простір наднаціональної демократії, – повідомляє з Брюсселя кореспондент Радіо Свобода.

Європейська громадська ініціатива згадана в Лісабонському договорі. Зокрема, передбачається, що, принаймні, мільйон громадян, які мають право голосу і становлять не менше третини країн ЄС, можуть запропонувати Європейській Комісії розпочати розробку законодавчих пропозицій у межах компетенції цієї євроінституції. Єврокомісія буде зобов’язана почати аналіз пропозиції і можливості її практичної реалізації, якщо таку пропозицію підтримало не менше 300 тисяч громадян від трьох країн Євросоюзу. Після цього Європейській громадській ініціативі відводиться не більше року, щоб зібрати необхідну решту підписів. Після того, як легітимність громадської пропозиції буде підтверджена мільйоном підписів, Єврокомісія повинна протягом чотирьох місяців вивчити її й ухвалити рішення щодо подальших дій.

Громадська ініціатива покликана скоротити прірву між населенням та брюссельської бюрократією, а також посилити роль громадянського суспільства.

Марош Шефчовіч, віце-президент Європейської комісії, комісар ЄС із питань міжінституційних відносин і управління, що контролює цей проект, виступив у Брюсселі зі заявою від імені виконавчої влади ЄС: «Громадяни отримують тепер майже ті ж законодавчі права, які мають у своєму розпорядженні Єврорада і Європарламент. Ми впроваджуємо в життя демократію участі поряд з представницькою демократією».

Єврокомісія сподівається, що Рада ЄС та Європейський Парламент досягнуть порозуміння щодо формату Європейської громадської ініціативи до кінця року з тим, щоб перші законодавчі пропозиції від громадян ЄС могли бути реалізовані вже в 2011 році.

Recommended

XS
SM
MD
LG