Доступність посилання

ТОП новини
12 Грудень 2018, Київ 22:41

Сьогодні християни всього світу святкують Великдень


Великдень – головна подія року для християн і найбільше християнське свято.

Слово «Пасха», інша назва Великодня, дійшло до нас через грецьку мову з давньоєврейської, в якій означає «позбавлення». Згідно з Новим завітом, Спаситель був розп’ятий у день юдейського свята Пасхи і воскрес на третій день після смерті на Хресті в спокутування людських гріхів. Ця євангельська подія знаменує перемогу Господа над гріхом і смертю і початок буття нового світу, спокутаного Ісусом Христом.

Цього року Великдень збігся в усіх гілок християнства. В усіх православних, греко-католицьких і римо-католицьких храмах у ніч із суботи на неділю відбулися урочисті Великодні богослужіння. З дня Великодня і до свята Вознесіння Господнього, яке святкують на сороковий день після Великодня, православні і греко-католики вітають один одного словами: «Христос Воскрес! – Воїстину Воскрес!»

Після Великоднього Богослужіння віруючі припиняють піст освяченими напередодні паскою і крашанками.

За переказами, звичай красити яйця пов’язаний із ім’ям святої Марії Магдалини, яка піднесла імператору Тиберію біле яйце зі словами: «Христос Воскрес!» «Не вірю, – відповів імператор, – це неможливо так само, як і не може біле яйце в твоїй руці стати червоним». І в ту ж мить яйце змінило свій колір.

Recommended

XS
SM
MD
LG