Доступність посилання

ТОП новини
13 Грудень 2018, Київ 04:08

Клюєв: Конституційний Суд підтвердив правочинність коаліції


Конституційний Суд ухвалив рішення, яке підтверджує правочинність створення коаліції – такі слова першого віце-прем’єр-міністра, сказані до оприлюднення ухвали Суду, наводить у середу урядова прес-служба.

«Слава Богу, в Україні з’явилася стабільна влада», – заявив, за цим повідомленням, Андрій Клюєв, представляючи в Севастополі нового голову міськдержадміністрації Валерія Саратова.

Він не уточнював, звідки може знати про ще не оголошене рішення Конституційного Суду, яке мають оприлюднити тільки в четвер по обіді.

Суд має надати офiцiйне тлумачення положень Конституцiї і Регламенту Верховної Ради щодо можливостi брати участь у формуваннi коалiцiї депутатських фракцiй не тільки цілих цих фракцій, а й безпосередню окремих народних депутатiв.

Норма про коаліцію як об’єднання і депутатських фракцій, і окремих депутатів запроваджена законом, який на початку березня вніс зміни до Регламенту Верховної Ради.

Водночас Конституція передбачає, що коаліція може складатися тільки з фракцій.

Той самий Конституційний Суд 2008 року вже підтверджував це конституційне положення й уточнював, що до складу коаліції можуть входити тільки депутати, які є членами коаліційних фракцій.

Цього разу в коаліції очікують на рішення протилежного змісту або принаймні таке, яке б дало можливість не вважати її нелегітимною.

Нинішня парламентська коаліція в Україні створена з фракцій Партії регіонів, Блоку Литвина, Комуністичної партії, а також із окремих депутатів – членів фракцій НУНС і БЮТ та позафракційних.

Recommended

XS
SM
MD
LG