Доступність посилання

ТОП новини
12 Грудень 2018, Київ 02:37

Домовина з тілом президента Польщі прибула на Батьківщину


Близько 15-ї години за місцевим часом у неділю у варшавському аеропорті «Окенце» приземлився військовий літак, на борту якого прибула домовина з тілом президента Леха Качинського, повідомляє кореспондентка Радіо Свобода.

Там домовину, накриту польським біло-червоним національним прапором, зустрічали у супроводі почесної варти Польського війська та священнослужителів Римо-католицької церкви головні посадові особи Польщі: виконувач обов’язків голови держави, спікер Сейму Броніслав Коморовський, спікер Сенату Боґдан Борусевич, прем’єр-міністр Дональд Туск, представники Збройних сил Польщі, а також голова Європарламенту, представник Польщі Єжи Бузек.

Прибула найближча родина покійного: дочка Марта та брат Ярослав Качинський.

Після того, як присутні віддали честь президентові Польщі, що загинув в авіакатастрофі, домовину з тілом Леха Качинського провезли головними вулицями Варшави.

На трасі переїзду до Президентського палацу, що у районі Старого міста, при вулиці Краківське передмістя, домовину з тілом покійного Леха Качинського зустрічали тисячі варшав’ян, які тримали в руках свічки, знімки президента та національні прапори.

Термін похорону голови польської держави поки що не встановлено. Представники державної адміністрації мають провести стосовно цього перемовини з найближчою родиною покійного Леха Качинського.

Раніше в неділю, опівдні за місцевим часом, у Польщі двома хвилинами мовчання і звуками сирен ушанували пам’ять президента Леха Качинського і всієї польської делегації, які загинули в суботу в авіакатастрофі.

У країні оголошена тижнева жалоба.

Президент Польщі Лех Качинський і ще 96 осіб – представники державного керівництва, військового командування, релігійних і громадських кіл – загинули в суботу вранці, коли літак із ними заходив на посадку в густому тумані на військовому летовищі в російському Смоленську. Польська делегація мала взяти участь у вшануванні пам’яті поляків, знищених радянською владою на початку Другої світової війни, в Катині поблизу Смоленська.

Recommended

XS
SM
MD
LG