Доступність посилання

ТОП новини
25 Вересень 2018, Київ 13:54

Пулітцер для онлайну


Сергій Рачинський
Сергій Рачинський

Серед лауреатів Пулітцерівської премії цього року ми вперше побачили онлайнове видання. Саме не вебсайт газети чи часопису, а видання, що виходить виключно в Інтернеті.

Премію у 10 тисяч доларів у найпрестижнішій номінації «Розслідування» несподівано для всіх отримав веб-сайт ProPublica.org, що існує лише два роки. Відзначено було матеріал про лікарів, що рятували людей в одній з лікарень Нового Орлеану після урагану «Катрина». Це журналістське розслідування було проведено за партнерської підтримки видання New York Times Magazine, але цей часопис виконував виключно перевірку фактів (фактчекінг).

В переліку номінантів на «Пулітцера» цього року було сім онлайнових видань, тоді як минулого року – тільки одне. Більше про премію та її лауреатів можна прочитати на офіційному сайті - www.pulitzer.org.

Вперше Пулітцерівську Премію якою відзначають видатні досягнення у пресовій журналістиці, літературі та музичній композиції, в 1917 році отримав американський журналіст Герберт Своп. Серед видатних лауреатів премії – президент США Джон Кеннеді, письменники Ернест Хемінгуей та Вільям Фолкнер.

Факт того, що інтернет-видання отримало відзнаку за досягнення у журналістиці, означає що світ медіа остаточно перестав бути таким, яким ми його знали останні роки і десятиліття. Мільйони користувачів отримують сьогодні актуальну інформацію про події в світі не з друкованої преси, а з Інтернету. І це вже визнаний факт. Але тепер навіть відверті скептики можуть впевнитися в тому, що онлайнові медіа – це серйозно і дуже професійно.
XS
SM
MD
LG