Доступність посилання

ТОП новини
21 Жовтень 2018, Київ 09:40

Парламент відмовився направити Януковичу запит про звільнення Стельмаха


Верховна Рада відмовилася направити запит Президентові України Віктору Януковичу про необхідність внесення подання до парламенту про звільнення голови Нацбанку Володимира Стельмаха. Відповідний запит представників фракції НУНС Юрія Кармазіна і Миколи Катеринчука підтримали 96 народних депутатів за необхідних 226.

Автори запиту хотіли звернутися до Президента з вимогою про необхідність невідкладного внесення до парламенту подання на звільнення з посади глави НБУ Володимира Стельмаха у зв’язку із закінченням терміну його повноважень.

«Оскільки ті збитки, яких під час управління Стельмахом було завдано державі та її громадянам у вигляді нестабільності грошової одиниці України, потурання банківським аферам, ігнорування вимог цивільного кодексу України, що призвело до масового пограбування українського народу, знецінення національної валюти, небажання банків виплачувати вкладникам депозити і дивіденди, і грубого порушення їхніх конституційних прав, а також підриву авторитету банківської системи, можна буде мінімізувати тільки після невідкладного виконання вимог Конституції України щодо звільнення Стельмаха з цієї посади», – мовилося в запиті.

Водночас, планується, що аналогічний запит направлять голові Верховної Ради Володимиру Литвину.

Минулого місяця Президент Янукович заявляв, що не має наміру вносити у Верховну Раду подання на звільнення Стельмаха, 5-річний термін повноважень якого на посаді голови НБУ завершився в грудні минулого року.
XS
SM
MD
LG