Доступність посилання

ТОП новини
18 Грудень 2018, Київ 12:34

Регіонали обiцяють бюджет наступного тижня, БЮТ хоче виконання обiцянок


У Партiї регiонiв прогнозують, що закон про державний бюджет України може бути ухвалений 27 або 29 квiтня. «Найiмовiрнiше 27 квiтня буде перше читання», – сказав член фракцiї Партiї регiонiв Олексiй Плотнiков.

При цьому депутат додав, що, за iншою версiєю, 29 квiтня може бути розгляд i голосування за держбюджет у першому та другому читаннi. «Поки що це все, що я знаю. Там йдуть певнi доопрацювання, коригування», – сказав регіонал.

За словами Плотнікова, «в бюджетi будуть реалiзованi тi соцiальнi видатки, якi були обіцяні».

Зі свого боку, мiнiстр економiки опозицiйного уряду, член фракцiї БЮТ Андрiй Павловський заявив, що ця ситуацiя з бюджетом не зовсiм прийнятна. «Якщо 30 квiтня вноситимуть (закон про держбюджет), а першого травня – декларують ухвалення, то, можливо, це робиться спецiально, щоб опозицiя не встигла побачити, по сутi, цей закон, не встигла дати свої пропозицiї», – наголосив Павловський.

Депутат нагадав, що чинний Бюджетний кодекс визначає процедуру проходження, розгляду та ухвалення закону про державний бюджет, яка передбачає, що цей законопроект проходить у парламентi перше, друге i третє читання, i лише пiсля цього вiн може бути ухвалений у цiлому як закон.

Водночас Павловський висловив упевненiсть, що в законi про держбюджет не будуть передбаченi основнi соцiальнi виплати, обiцянi пiд час виборчої кампанiї.

«Нi в програмi соцiально-економiчного розвитку, нi в бюджетi ми не побачимо реалiзацiї соцiальних обiцянок, виборчих обiцянок Вiктора Януковича», – сказав бютівець. За його словами, вiд дня приходу до влади Партiя регiонiв не пiдтримала жодного соцiального проекту.

Павловський також зауважив, що пiдготовка закону про держбюджет є прерогативою влади, i опозицiя найiмовiрнiше не готуватиме альтернативного проекту, однак вноситиме свої пропозицiї та зауваження до окремих роздiлiв цього документа.

Раніше уряд відклав внесення проекту держбюджету до парламенту, пояснюючи це неврегульованістю ціни на газ.

Recommended

XS
SM
MD
LG