Доступність посилання

ТОП новини
19 Грудень 2018, Київ 05:05

Посольствам доручили захищати інтереси українців через порушення в авіасполученні


Міністерство закордонних справ доручило дипломатичним представництвам України в країнах Європейського Союзу сприяти продовженню віз українців, які не можуть здійснити заплановану поїздку транзитом або вчасно залишити територію ЄС у зв’язку зі скасуванням авіарейсів через виверження вулкана в Ісландії.

Як повідомляє прес-служба МЗС, Європейська комісія вирішила рекомендувати країнам ЄС полегшити візові вимоги для громадян у зв’язку з виверженням вулкана.

Єврокомісія рекомендує ЄС надати можливість перебувати на території Шенгенського простору до відновлення авіаційного сполучення без необхідності продовження візи власникам короткострокових шенгенських віз із терміном дії до 15 квітня.

При цьому рекомендується не розглядати цих громадян як таких, що порушили термін перебування на території Шенгенської зони.

Оскільки рішення Єврокомісії має рекомендаційний характер і кожна країна має право ухвалити відповідне рішення самостійно, дипустановам доручили провести необхідну роботу для забезпечення позитивного рішення цього питання в інтересах українських громадян.

Крім того, Єврокомісія рекомендує безкоштовно оформляти візи особам, які не планували перетинати територію країн-членів ЄС, але були змушені це зробити, на зовнішніх кордонах ЄС і не наполягати на тому, щоб такі громадяни мали медичну страховку. Зокрема, ця рекомендація стосується осіб, які не можуть повернутися в країну проживання літаком і бажають скористатися для цього наземним транспортом, а також тих, які планували здійснити поїздку через транзитні зони аеропортів Шенгенського простору, але змушені покинути аеропорт і шукати собі житло на період до відкриття повітряного простору.

Європейська авіаційна влада почала скасовувати авіарейси через побоювання, що хмара вулканічного попелу, яка утворилися внаслідок виверження вулкана 14 квітня в Ісландії, може пошкодити двигуни літаків.

Це призвело до того, що мільйони пасажирів опинилися заблокованими в аеропортах європейських міст.

Recommended

XS
SM
MD
LG