Доступність посилання

24 Вересень 2018, Київ 18:16

Умова «бери або плати» збережена в доповненні до газових контрактів


«Нафтогаз України» і російський «Газпромом», підписавши сьогодні додаткову угоду до контракту на поставку газу від 19 січня 2009 року, зберегли в ній умову «бери або плати», а також формулу ціни газу. Про це йдеться в повідомленні «Газпрому».

Відповідно до підписаних документів, платежі за газ НАК буде здійснювати із знижкою на величину зниження експортного мита при поставках газу в Україну, що встановлюється урядом Росії.

Як очікується, зменшення становитиме 100 доларів за тисячу кубометрів газу, але не більше 30% від ціни газу, і розповсюджуватиметься на обсяги поставок 30 мільярдів кубів у 2010 році й 40 мільярдів – у наступні роки.

Річні контрактні обсяги газу в 2010 році збільшені до 36,5 мільярда кубометрів.

Як заявив голова правління «Газпрому» Олексій Міллер, «зміни до контракту внесені відповідно до міжурядових домовленостей і не погіршують економіку «Газпрому».

Також досягнуто угоди, що 80% вартості транзиту газу «Газпром» оплачуватиме до 6 числа наступного місяця, 20% – відповідно до чинного контракту на транзит – до 20 числа наступного місяця.

Підписаним доповненням також скасовані пункти контракту, що відносяться до взаємних штрафних санкцій, які з практики його виконання не застосовувалися, повідомляє «Газпром».

Recommended

XS
SM
MD
LG