Доступність посилання

ТОП новини
12 Грудень 2018, Київ 18:07

Грецька боргова криза поглиблюється – Євростат


Статистичне агентство Європейського Союзу переглянуло в четвер дані про бюджетний дефіцит і державний борг Греції й виявило, що ці числа більші, ніж прогнозували раніше.

Зокрема, за новими даними Євростату, станом на 2009 рік бюджетний дефіцит Греції становив 13,6 відсотка від валового внутрішнього продукту, а не 12,7 відсотка, передбачених прогнозами. За нормами ЄС, цей показник для країн, що користуються спільною валютою євро, не має перевищувати 3 відсотків.

Ці дані негативно відобразилися на фінансових ринках. Курс євро далі впав – уже шостий робочий день поспіль. У США повідомлення про гірший, ніж очікували, фінансовий стан Греції знизили біржовий індекс Доу-Джонза приблизно на 70 пунктів.

Рейтингове агентство «Мудіз», зі свого боку, після оприлюднення нових даних знизило рейтинг боргу Греції на одну сходинку й попередило, що можливі дальші зниження.

Через цей крок, як вважають, Греції стане важче робити нові запозичення на комерційному ринку, тож зростає ймовірність, що їй доведеться пристати на спільну пропозицію позики від Євросоюзу і Міжнародного валютного фонду.

Recommended

XS
SM
MD
LG