Доступність посилання

ТОП новини
16 Грудень 2018, Київ 05:09

У Франції повідомляють про штрафування жінки-водія за чадру


Жінка-мусульманка, громадянка Франції, заявила в п’ятницю, що на початку місяця її оштрафували на 22 євро за керування автом у мусульманському вбранні, що закривало обличчя.

За словами жінки, яка, виступаючи на телебаченні, не назвала свого справжнього імені, поліція в місті Нанті на заході країни звинуватила її в тому, що її вбрання становить небезпеку для керування. Вона мала на собі так званий «нікаб», який залишає лише щілину для очей.

І жінка, і її адвокат заявили, що очі все-таки були відкриті, відтак жодної небезпеки не було, що штраф був порушенням прав людини і що вони оскаржать його.

У відповідь міністр внутрішніх справ Франції Бріс Ортфе публічно звернувся до міністра імміграції Еріка Бессона з проханням позбавити французького громадянства чоловіка цієї жінки, вихідця з Алжиру, який отримав його завдяки шлюбові з нею. За даними міністра, той має у Франції фактично чотирьох дружин і 12 дітей, але інші дружини вважаються самітними матерями й отримують від держави значну соціальну допомогу.

Цими днями у Франції знову загострилися дебати навколо планів влади країни домогтися ухвалення в парламенті закону, який має заборонити вдягати в публічних місцях вбрання, що закриває тіло разом із обличчям. За оцінками, нині у Франції лише близько 2 тисяч жінок-мусульманок носять таке вбрання прилюдно.

Recommended

XS
SM
MD
LG