Доступність посилання

ТОП новини
26 Вересень 2018, Київ 00:30

Вірмени вшановують пам’ять жертв геноциду


24 квітня є днем ушанування пам’яті жертв масових убивств вірмен у часи Першої світової війни в тодішній турецькій державі, Оттоманській імперії, що їх вірмени вважають за геноцид їхнього народу.

У столиці Вірменії Єревані десятки тисяч людей прийшли з квітами на пагорб Цицернакаберд до меморіалу пам’яті загиблих. Молитву біля Вічного вогню прочитав верховний патріарх і католикос усіх вірмен Ґареґін II.

Президент Серж Сарґсян заявив під час жалобної церемонії, що міжнародне визнання тих подій за геноцид неминуче.

У Туреччині група інтелектуалів закликала своїх співвітчизників приєднатися до них на мовчазний протест у Стамбулі проти офіційної політики Туреччини з цього питання і для вшанування пам’яті загиблих вірмен.

Якщо цій акції дадуть відбутися, вона стане першою такою подією в Туреччині.

24 квітня 1915 року в Оттоманській імперії були здійснені перші арешти вірменських діячів, із яких почалася кількарічна трагедія вірменського народу.

Вірмени вважають, що свідоме винищення турками близько півтора мільйона їхніх співвітчизників становить геноцид вірменського народу, і домагаються такого визнання й від інших країн. Низка держав на різному рівні вже визнала геноцид вірменського народу.

Туреччина відкидає таке визначення й заявляє, що вірмен загинуло значно менше і що смерть у ті часи і вірмен, і десятків тисяч турків була трагічним наслідком громадянських конфліктів, які точилися в часи розпаду імперії, а не спрямованим знищенням вірменського народу.

Recommended

XS
SM
MD
LG