Доступність посилання

ТОП новини
22 Жовтень 2018, Київ 11:08

Івано-Франківська облрада не розглянула російський флот через брак кворуму


Позачергова сесія Івано-Франківської обласної ради, що мала прийняти звернення про неприпустимість продовжувати термін перебування Чорноморського флоту Росії на території України, не змогла розпочатися через відсутність кворуму, повідомляє кореспондентка Радіо Свобода.

Засідання сесії замінили на зустріч із депутатами, на якому й зачитали текст звернення до Президента, Верховної Ради, Кабінету Міністрів, Конституційного Суду, Генеральної прокуратури, СБУ щодо угоди про Чорноморський флот.

Автори звернення, зокрема, вважають, що «Президент України Віктор Янукович перевищив свої повноваження, грубо порушивши статтю 17 Конституції України», і «такий крок свідчить про те, що нова влада позбавляє Україну незалежності, суверенності та самостійності і стає на службу влади Кремля».

Та більше обговорювали не текст звернення, а неявку багатьох депутатів на сесію, здебільшого тих, хто «при посадах» або у бізнесі.

Замість «належної юридичної оцінки», яку у зверненні вимагали щодо чорноморської угоди, депутати говорили про оцінку дій тих колег, хто не прийшов на сесію. Лунали пропозиції вважати їх «зрадниками України» і навіть «розпустити обласну раду».

Голова обласної держадміністрації Михайло Вишиванюк, який є депутатом облради і входить до фракції «Відродження Прикарпаття», після процедури поіменної реєстрації, яка виявила відсутність кворуму, побажав депутатам «плідної праці і гарного настрою» і залишив залу, продовживши роботу у своєму кабінеті.

Ініціювали скликання позачергової сесії 43 депутати з різних фракцій. Прийшло 53 депутати зі 120 за необхідних хоча б 61.

Депутат обласної ради Романія Постолянюк сказала, що «це ганьба на всю Україну», бо сусіди львів’яни і тернополяни змогли провести такі сесії, а івано-франківці допустили таку слабкість духу.

На площі перед приміщенням обласної влади зібралися люди на віче «Державній зраді – ні».

Президенти України і Росії Віктор Янукович і Дмитро Медведєв підписали 21 квітня в Харкові угоду про продовження перебування Чорноморського флоту Росії на території України до 2042 року. В обмін на цю угоду Україна отримала зниження ціни на російський газ на 30%, але не більш ніж на 100 доларів за тисячу кубометрів, і тільки на термін до 2020 року.

Опозиція назвала цю угоду зрадою національних інтересів.

Попередніми днями заяви з засудженням «харківських угод» і з вимогами імпічменту Президента ухвалили Тернопільська і Львівська обласні ради, а також Львівська міська рада.
XS
SM
MD
LG