Доступність посилання

ТОП новини
15 Грудень 2018, Київ 06:13

В Україні зараз тоталітаризм – Ющенко


Президент України 2005-2010 років Віктор Ющенко заявляє, що зараз в Україні «тоталітарна модель» управління.

«Зараз в руках однієї особи перебуває три інститути: парламентська більшість, уряд і, власне кажучи, офіс на Банковій», – сказав Ющенко в ефірі Радіо Свобода.

За його словами, курс Президента Віктора Януковича полягає в тому, щоб «зробити Україну привілейованою територією або зоною впливу Росії».

Ющенко наголосив, що коли передавав владу Януковичу, то закликав його насамперед «формувати політику єдності нації».

«Перше і загальне, що я доніс і хотів би, щоб це стало наріжним каменем діяльності не тільки Президента Януковича, але й будь-якого Президента України – «Україна понад усе». Друге і головне, я тричі сказав: Віктор Федорович, найголовніше в професії Президента – формувати політику єдності нації», – сказав екс-Президент.

Водночас, за його словами, якщо дивитися на те, що відбулося за 50 днів президентства Януковича, то «ми відкотилися в темі консолідації суспільства років на 15 назад».

Те, що відбулося в парламенті, Ющенко назвав «політичним Чорнобилем».

«Це так приблизно, як війська Муравйова, які прийшли в Київ після того, як хлопці під Крутами програли нерівний бій, і в Києві був триденний розбій. Оце так я би проілюстрував те, що я бачив у парламенті два дні тому», – сказав Ющенко.

На запитання Радіо Свобода, чи здивував чимось Віктор Янукович, Ющенко відповів: «єдиним – швидкістю».

Recommended

XS
SM
MD
LG