Доступність посилання

ТОП новини
25 Вересень 2018, Київ 13:48

Резолюція ПАРЄ не містить остаточної юридичної оцінки Голодомору – В’ятрович


Резолюція ПАРЄ не містить остаточної юридичної оцінки Голодомору, але вкотре класифікує його злочином проти людства, засуджує тоталітарний сталінський режим та застерігає спроби його реабілітації. Про це йдеться в заяві історика, екс-керівника архіву Служби безпеки України Володимира В’ятровича.

Для України це проміжне рішення і донесення історичної правди не можна припиняти – переконаний історик.

Екс-директор архіву СБУ роз’яснює, що рішення стало результатом політичного компромісу, адже за основу взяли проект політичної комісії, а не юридичної, яка рекомендувала чітко класифікувати події в Україні як геноцид.

«Водночас така позиція Ради Європи чітко сигналізує Україні – донесення історичної правди про Голодомор-геноцид 1932-1933 років в Україні не можна припиняти. Дослідження мають продовжуватися істориками, а їх результати не повинні стати залежними від політичної кон’юктури», – заявив В’ятрович.

Парламентська Асамблея Ради Європи вчора схвалила резолюцію про вшанування пам’яті загиблих в результаті голоду 1932-1933 років в Україні та інших республіках колишнього Радянського Союзу. Депутати ПАРЄ також відкинули всі пропозиції, що стосувалися визнання Голодомору геноцидом.

Recommended

XS
SM
MD
LG