Доступність посилання

ТОП новини
25 Вересень 2018, Київ 07:53

В Кабміні виступають за федералізацію України


Віце-прем’єр-міністр із питань регіональної політики Віктор Тихонов виступає за федералізацію України. Про це він заявив в інтерв’ю виданню «Газета 2000». «Я переконаний прихильник ідеї децентралізації влади та федералізму», – заявив Тихонов. При цьому він зауважив, що наприкінці ХІХ – початку ХХ століть ідею федеративної України підтримували Михайло Драгоманов та Михайло Грушевський, а на виборах Президента 1991 року за федеративний устрій виступав В’ячеслав Чорновіл.

Віце-прем’єр наголосив, що в 1996 році, із ухваленням Конституції, дискусія за цим питанням була завершена, оскільки був закріплений унітарний статус України, однак, за його словами, багато питань територіальної організації держави не були вирішені.

«Практика показала, що сучасна модель не відповідає сучасним завданням. Скільки б ми не говорили про прагнення стати в один ряд з розвиненими країнами Європи, якщо не будемо нічого змінювати, то навряд чи досягнемо позитивних зрушень», – заявив Тихонов.

Саме тому, як заявив урядовець, Президент поставив перед Кабміном стратегічне завдання з децентралізації влади. «Напрацювання в даній сфері є, однак це справа не одного місяця», – сказав Тихонов.

У 2007 році Партія регіонів заявляла про готовність внести у Верховну Раду вже готовий проект змін у Конституцію, який передбачає децентралізацію влади. Народний депутат від НУНС Юрій Ключковський тоді заявив, що за розробленими ПР змінами Конституції щодо децентралізації влади стояла ідея федералізму.

Відповідно до статті 2 Конституції, Україна є унітарною державою.

Recommended

XS
SM
MD
LG