Доступність посилання

ТОП новини
15 Грудень 2018, Київ 06:28

У Греції сталися сутички демонстрантів і поліції


Десятки тисяч учасників демонстрації протесту проти заходів заощадження грецького уряду пройшли в суботу столицею країни та іншими містами.

У столиці Афінах та другому найбільшому місті Салоніках (Тессалонікі) молодь закидала поліцію камінням, та відповідала подразливим газом; сталися й безпосередні сутички.

Очікують, що в неділю уряд Греції оголосить, на які кроки муситиме піти, щоб отримати пакет позик від інших членів зони спільної валюти євро, яка охоплює загалом 16 країн ЄС, та Міжнародного валютного фонду. Ці позики мають утримати Грецію від дефолту посеред тяжкої боргової і бюджетної кризи.

Прем’єр-міністр Греції Йоргос Папандреу заявив у п’ятницю, що на кін поставлено саме виживання країни.

За його словами, нові скорочення витрат і підвищення податків неминучі для того, щоб країна змогла уникнути дефолту.

Умови фінансового порятунку, на яких Греція зможе отримати як позики 45 мільярдів євро цього року і ще до 120 мільярдів наступними роками, вкрай непопулярні серед населення країни. Супротивники цих умов заявляють, що виконання цих умов надто болісно вплине на простих людей.

Раніше цього тижня в центрі Афін уже ставалися сутички демонстрантів із поліцією. На акції протесту і страйки очікують і наступними днями. А на середу, 5 травня, в Греції запланований загальний страйк на протест проти ощадних заходів влади.

Recommended

XS
SM
MD
LG