Доступність посилання

ТОП новини
12 Грудень 2018, Київ 20:39

Тимошенко нагадує, що не підписувала документів про російський флот


Лідер Блоку Юлії Тимошенко, коментуючи заяву прем’єр-міністра Росії, що за її прем’єрства ніхто не заперечував проти можливості продовжити перебування російського Чорноморського флоту в Україні, заявила, що російська сторона дійсно постійно порушувала такі теми, але вона сама навіть за важких умов газової кризи жодного документа про це не підписала.

Виступаючи в суботу ввечері в ефірі телевізійного «5 каналу», Юлія Тимошенко заявила, що її позиція відкрита, відома і незмінна: «харківські угоди», які підписали Президент Віктор Янукович і його російський колега Дмитро Медведєв про продовження перебування Чорноморського флоту Росії в Україні ще на 25 років після 2017-го, мають бути денонсовані.

Вона також запропонувала провести «круглий стіл» усіх лідерів опозиції, де не було б лідерів і головуючих, щоб скоординувати свої дії в боротьбі проти нинішньої влади.

Прем’єр-міністр Росії Володимир Путін, перебуваючи нещодавно в Києві, заявив у понеділок, 26 квітня, що попередніми роками, і зовсім недавно, обговорював із Юлією Тимошенко як із прем’єром попереднього уряду України продовження перебування російського флоту в Криму, і, за його словами, «ніхто не заперечував».

Як сказав Путін, ніхто, і сама Тимошенко, не відмовлявся обговорювати це питання, й ішлося тільки про одне – ціну питання»: за його словами, українська сторона тоді «викотила» надмірну суму за це – в 40–45 мільярдів доларів за 10 років.

Сама Тимошенко вже наступного дня заявила, що її позиція щодо пролонгації угоди про перебування Чорноморського флоту Росії в Україні після 2017 року була чіткою і публічною і до президентських виборів 2010 року, і після них.

Тим часом раніше Юлія Тимошенко, на той час Прем’єр-міністр України, в інтерв’ю російському журналові «Профіль», яке оприлюднили 18 квітня 2005 року, на запитання, чи погодиться вона як політик на продовження терміну перебування російських військ у Севастополі в обмін на зменшення ціни на газ і нафту, відповіла дослівно так: «Звичайно, погоджуся. Чому? Тому що дуже важливо сьогодні зробити так, щоб люди жили заможно і щоб у них абсолютно не було жодних економічних стресів. Що стосується військ у Севастополі, то завжди можна домовитися про надання послуг однією країною іншій країні на нормальних комерційних умовах. Тут немає нічого поганого».

Президенти України і Росії Віктор Янукович і Дмитро Медведєв підписали 21 квітня угоду про продовження перебування Чорноморського флоту Росії на території України від нинішнього терміну до 2017 року ще на 25 років, до 2042-го. В обмін на цю угоду Україна отримала знижку з ціни на російський газ на 30%, але не більш ніж на 100 доларів за тисячу кубометрів, і тільки на термін до 2020 року; сама формула ціни, до якої застосовуватиметься знижка, при цьому не змінилася. Угоду вже ратифікували парламенти обох країн і підписали голови держав.

Recommended

XS
SM
MD
LG