Доступність посилання

ТОП новини
18 Грудень 2018, Київ 22:50

Курс євро знову дещо впав з огляду на ситуацію в Греції


Курс євро на сьогоднішніх торгах знову дещо впав через побоювання з приводу ситуації в Греції, де ухвалено програму різкого скорочення державних видатків.

Країни єврозони і МВФ ухвалили вчора пакет допомоги Греції, яка переживає нині гостру фінансову кризу. Масштаби допомоги сягають 110 мільярдів євро у продовж трьох років.

Греція, у свою чергу, зобов’язалася у той же час скоротити державні видатки на 30 мільярдів євро. Міністр фінансів Греції Йоргос Папаконстантіну відзначив: «Немає жодних сумнівів у тому, що це дуже важкі заходи. Безумовно, будуть протести, зачеплені інтереси людей, вони будуть висловлювати невдоволення і розчарування. У цьому немає жодних сумнівів, але поза тим, якщо ви подивитеся, наприклад, на дані опитувань громадської думки, якщо ви складете уявлення про те, що ж відбувається в нашій країні, то вам стане зрозуміло, що у нас є чітке усвідомлення необхідності змін».

Зі свого боку один із розробників плану для Греції, член Єврокомісії Олі Рен заявив: «Я хотів би наголосити – мова йде про чітко пророблену і жорстку за своїми умовами програму. Вона базується на щоквартальних звітах про те, що необхідно зробити і що вже зроблено, які заходи здійснені – і лише після цього за результатам таких звітів будуть ухвалюватися рішення з фінансування уряду Греції».

Остаточне ухвалення плану допомоги Греції очікується 7 травня на саміті країн єврозони, після того, як найбільший донор Греції за цим планом (понад 20 мільярдів євро) Німеччина схвалить такий пакет у себе 5 травня. Німецькі соціал-демократи вже заявили, що вони блокуватимуть у Бундестазі ухвалення таких заходів з боку Німеччини.

Recommended

XS
SM
MD
LG